KUTUP YILDIZIM

 

Kutup Yıldızım Programı, kariyer yolcuğuna adım atacak değerli mühendis kadın adaylarımızı, sektörlerinde deneyim kazanmış başarılı dernek üyelerimiz ile bir araya getirmektedir. KUTUP YILDIZIM projesi, “YÖNÜMÜZ SİZİ, HEDEFİMİZ DAİMA İLERİYİ GÖSTERECEK” mottosu ile gelecek kaygısı yaşayan, kariyer planlamalarında gideceği yolu bulmakta zorluk çeken arkadaşlarımız için, kutup yıldızı olmayı, iş dünyasında ihtiyaç duyacakları birçok konuya yönelik bilgilendirme yapmayı, mühendis adaylarımızın kendine güvenen ve inanan motivasyonu yüksek mühendisler olarak iş hayatlarına adım atmalarını hedeflemektedir.

BUMKAD Proje Ekibi tarafından 6 Haziran 2020 tarihinde dernek instagram sayfasından lansmanı yapılmış olan projemiz, kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucu, üniversite ayrımı olmadan  3. ve 4. sınıf mühendislik öğrencisi ve  birbirinden değerli 20 kadın mühendis adayı seçilmiştir.

Mentorleri ile Eylül ayında başladıkları Kutup Yıldızım serüveninde, yaklaşık 6 ay sürecek şekilde en az 4 en fazla 8 seans boyunca  bir araya gelecek olan mentilerimiz; Problem Çözme Teknikleri, Kariyer Yönetimi ve Planlama, İş hayatında kişisel gelişim ve önemi gibi önemli konular için destek alacaktır. BUMKAD Proje Ekip Liderimiz Sn. Fulya KARADENIZ tarafından iki haftada bir düzenlenecek bire bir görüşmelerle mentilerimizin gelişim durumu yakinen takip edilecektir.

KUTUP YILDIZIM